Dzień  Pluszowego  Misia

Na początku uroczystości Miś i Pszczoła powitali wszystkich gości i zaprosili do wspólnej zabawy. Emocji i wrażeń nie brakowało. Nie obyło się też bez odrobiny nauki. Uczniowie wzięli udział w mini konkursie „Misiowe zapytajki”. Dzieci i tu nie zawiodły. Wykazały się dużą wiedzą i pamięcią. Każdy chciał spróbować swoich sił. Nagrodą za udział w tych zmaganiach było „słodkie małe co nieco”. Dzieci z klas młodszych brały udział w różnego rodzaju konkursach, grach i zabawach, jak rysowanie misiów z zasłoniętymi oczami, misiowy taniec, przeprowadzanie misia przez rzekę, wyliczanka Kubusia Puchatka.
Pod koniec uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Miś przyjacielem każdego dziecka”. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy. Jesteśmy pełni nadziei, że pomysł obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia przypadnie dzieciom do serca, bo któż inny, jak nie Stary poczciwy Pluszowy Miś jest symbolem ciepła i beztroski dzieciństwa każdego z nas.
           W uroczystości brali udział dyrektor Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Rutkach pani Małgorzata Bielang, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Żarnowie pani Elżbieta Sierzputowska, wychowawcy i uczniowie klas młodszych.
          Uroczystość zorganizowały panie: bibliotekarka Anna Augustynowicz oraz nauczycielki Punktu Przedszkolnego Agnieszka Ostrowska i Sylwia Derdzińska.

Strona głównaZ życia szkołyRok szkolny 2011/2012 → Dzień Pluszowego Misia