Gminny  Konkurs  Fotograficzny
pod hasłem
„Mój  Tata  i  Ja”

Na piątkowe spotkanie, oprócz gości z zewnątrz, zaproszeni zostali uczniowie, którzy zwyciężyli w eliminacjach szkolnych, ich rodzice oraz rodzice wszystkich uczniów naszej szkoły. Zgromadzonych przywitali pani Dyrektor Małgorzata Bielang oraz Kierownik GOPS i Przewodniczący LZI ds. Przeciwdziałania Przemocy Gminy Augustów pan Tomasz Tomaszewski. Spotkanie prowadziła pomysłodawczyni projektu pani Barbara Ostaszewska.

Dorośli wysłuchali pięknej prelekcji pani Elżbiety Przekop – pedagoga z Poradni Pedagogiczno–Psychologicznej w Augustowie – o roli ojca w wychowaniu dzieci. Następnie obejrzeli wystawę „Dzieci mają głos” z ich wypowiedziami między innymi o tym, czego oczekują od rodziców, z czego są dumne, czy też czego nie lubią w kontakcie z dorosłymi i jak czują się traktowane. Osoby będące naszymi gośćmi po raz pierwszy miały też okazję zwiedzić szkołę.
Zasadniczym jednak punktem było ogłoszenie wyników konkursu. Nagrody i wyróżnienia po burzliwej dyskusji przyznała komisja w składzie: pani Maria Dytkowska – Pełnomocnik Wójta i Przewodnicząca Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych; nasza prelegentka – pani Elżbieta Przekop; pan Zbigniew Bartoszewicz fotoreporter z regionalnego portalu informacyjnego „Augustów 24” i pan Tomasz Tomaszewski – Kierownik GOPS i Przewodniczący LZI ds. Przeciwdziałania Przemocy Gminy Augustów.

Wszystkie nadesłane zestawy zdjęć pan Marek Jabłoński przedstawił na dużym ekranie w formie eleganckiej prezentacji, a nagrody i pamiątkowe dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy, dyplomy także nauczyciele, którzy prowadzili eliminacje szkolne. I tak zwycięzcami okazali się: Maciej Bronakowski z Netty – I miejsce; Eryka Wiszniewska z Janówki – II miejsce; Dominika Wysocka z naszej szkoły – III miejsce.
Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Chmielewska z Jabłońskich; Krystian Rutkowski z Kolnicy; Adam Ostrowski z Żarnowa; Julia Świacka z Białobrzeg.

Kolejnym punktem naszego spotkania był występ muzyków – nauczycieli i uczniów ze szkół muzycznych: pani Ewy Chomicz Wysockiej – pianino elektryczne; pana Ryszarda Jasionowskiego – flet; Martyny Kotarskiej – skrzypce; Szymona Boszko – ksylofon; Konrada Boszko – gitara klasyczna.
Repertuar był różnorodny od Bacha przez Bizeta do współczesnej muzyki filmowej, a wszystko przeplatane ciekawymi komentarzami pani Ewy o tym, jak w różnych wiekach ojcowie wspierali swoje muzycznie uzdolnione dzieci.

Po tej duchowej uczcie coś dla ciała – wszystkich zaproszono na smakołyki przygotowane i pięknie podane przez nasze niezawodne mamy. Rozmowom i podziękowaniom przy szwedzkim stole nie było końca, a my jako gospodarze cieszyliśmy się radością naszych gości w przekonaniu, że uczestnicy poniosą dalej ideę świadomego wspierania dzieci przez oboje rodziców.


Strona głównaZ życia szkołyRok szkolny 2013/2014 → Gminny Konkurs Fotograficzny „Mój Tata i Ja”